Pages

4 Aralık 2009 Cuma

Kokoş PastaŞu benim başıma gelen heralde pişmiş tavuğun başına gelmez:)) Bir ara dişlerimden bahsedip duruyordum hani, işte herşey halloldu derken benim dolgu sapasağlam yerinde ama artık diş yok:)) evet dişim kırıldı.. Dokrotumuzun dediğine göre kanal tedavilerinde diş minesi incelir hassaslaşırmıs.. Bu durumda onda bir olabilen birşeymiş.. O da beni buldu:)) Hahaaaa hiiçç şaşırmadım.. Aslında mustahaktır dimi, hala simidin en çıtırını, yanığını, pilavin ( bazen özellikle yapar dibini tuttururum ) tutmuş dibini, ekmeğin sadece üstteki en kıtır yerlerini vs.. yersem olacağı buydu zaten:))

Şimdi yukarıda anlattıklarımın pastayla uzak yakın bir ilişkisi yok.. İkisini birbirine bağlamak için ne yapacağım konusunda da en ufak bir fikrim yok:)) Neyse daha fazla ben kafa karıstırmadan sizleri yormadan
Arzu Hanım ın arkadaşı Selma hanıma hedıye olan pastasından bahsedeyim birazcık..


Selma hanım anlaşıldığı üzere 30 yaşına girdi.. Hoş gireli aslında epey bi oldu:) Ancaakkk ben, herzaman olduğu gibi fotoları bir türlü yayınlamadım.. Kendisinden ve özellikle Elif Hanım dan :) gecikme için özür dileyerek, sevgili Selma hanımın doğum gününü birkez daha kutluyorum..

8 Kişi ne demiş?:

elifs dedi ki...

valla pastamız süper olmuş hayatım :))) ellerine sağlık .. ama doğumgünü sahibi galiba arzu değil pastada yazdığı gibi selmoş hehehehehe :)))))))))

Sevil Şahin dedi ki...

FİDANCIM
CANIM BENİM MERHABALAR YİNE DÖKTÜRMÜŞSÜN ELLERİNE SAGLIK
:))
ÇOK HOŞ BAYILDIM GERCEKTEN
DİŞİN İÇİNDE GECMİŞ OLSUN ARKADAŞIM
SEVGİLER

Karen Hanim dedi ki...

Çok tatlı çok beğendim.

Zehra Gürgen dedi ki...

Fidan'cım çok güzel olmuş figür.Çok beğendim, özelliklede yüzü çok hoş :)

ellerine sağlık canım

lezzetlilerim dedi ki...

Ellerine sağlık canım sevgilerimle...

ebruakin dedi ki...

Selamlar Fidan'cığım,
Pasta adına yaraşır olmuş gerçekten. :)))
Yalnız o güzelim pastalarının fotoğraflarını neden gün ışığında çekmiyorsun. Bu ışıkta oldukları kadar güzel görünmüyorlar bence.

Kitabı sormuşsun...
Kitaptaki tariflerin tamamı bize kursta verilen ders notlarından oluşuyor.
Değişik bir tarif yok maalesef.
Senin kadar profesyonel birine pek katkısı olacağını düşünmüyorum.
Şeker hamuru ile ilgili ikinci türkçe kaynak olması açısından bu işe yeni başlayan arkadaşlara yararlı olacağını düşündüğümden bloğumda paylaştım.
Modellerine bakayım diyorsan da, hemen hemen hepsi www.coccolat.com adresinde var.
Öpüyorum canım.
Sevgiler...

Karen Hanim dedi ki...

Blogumz uğramışsınız. Güzel sözler için çok teşekkürler.
Sizin blogunuz listeme ekleyeceğim.
Pastalarınız çok güzel.

Sevgilerle,
Karen Hanım

Nurten Arıcı dedi ki...

Fidan'cım merhaba,

Pastaların muhteşem olmuş.Bloğuna daha sık uğramalısın. Bu güzellikleri görmek bizim de hakkımız.. Buluşmamızdan sonra her gün bloğuna bakıyordum. Uzun zaman yeni bir şey görmeyince pes etmiştim. Meğer ne güzel pastalar yapmışsın. Ellerine sağlık.. Bu arada yeni yılını kutlarım. Umarım 2010 tüm dileklerinin kabul olduğu bir yıl olur..

Sevgiler canım..